Ryh

Niniejsze opracowanie zawiera zestawienie wartości kalorycznych oraz indeksów glikemicznych poszczególnych grup produktów spożywczych – RYBY.

Wartości są podane w przybliżeniu, gdyż – w zasadzie nigdy – nie jesteśmy w stanie określić wartości dokładnej. I bardzo dobrze; dokładne wartości nie są nam do niczego potrzebne.

Ze swojego doświadczenia wiem, że taka ‘przybliżona’ ocena wartości energetycznej pożywienia jest w naszym codziennym życiu w 100% wystarczająca.

Jeśli w spokoju i bez pośpiechu przeanalizujesz obrazek, z pewnością uda ci się zapamiętać to, co najważniejsze i dzięki temu z łatwością będziesz mogła / mógł – NA OKO oceniać ładunek energetyczny twojego talerza. 

Nawiasem:
Istnieje wiele obiekcji dotyczących spożywania ryb, szczególnie w aspekcie zdrowotnym: szkodliwość BIAŁKA ZWIERZĘCEGO a RYBY? Jak jedno ma się do drugiego? A co z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi? Co z OMEGA-ileśtam?

Cóż.. Bywają tacy, którzy o rybach mówią ’pływające rośliny’ :), Campbell natomiast podkreśla, że rybie ’bliżej do krowy niż do ryżu’.

Ja – w każdym razie – zestawienie zamieszczam. Głównie dlatego, że na drodze do weganizmu – ryby bywają cennym ogniwem pośrednim.

Aby pobrać obrazek w oryginalnym formacie, kliknij na nim
prawym przyciskiem i wybierz opcję ‘zapisz obraz jako