Ryh

Zawartość menu ’Podstawy dietetyki’ pomoże ci w uzupełnieniu i usystematyzowaniu informacji, jakie… dobrze jest posiadać na temat podstaw procesu odżywiania.

Zasada jest prosta:
Chcąc się właściwie żywić, dobrze jest wiedzieć jak na nasz organizm wpływają te czy inne produkty spożywcze. Odpowiedź na to pytanie leży właśnie w samych podstawach żywienia – w fizjologii procesów odżywiania.

Artykuły, jakie będziemy zamieszczać na naszym blogu ’ZDROWIE od KUCHNI’ dość często będą odwoływać się do fizjologii człowieka. Aby nie dublować tych informacji niepotrzebnie – postanowiliśmy stworzyć odrębny dział i zamieścić w nim wszystko, co niezbędne dla zrozumienia podstaw dietetyki.

Dzięki temu – podczas tworzenia bloga – będziemy mogli odesłać cię do konkretnego artykułu 'Podstaw dietetyki’, zamieszczając link.

Erudycja, której nabierzesz dzięki lekturze tego działu pozwoli ci spojrzeć z dystansem na wszystkie pop-kulturowe kłamstwa współczesnej pseudo-dietetyki.

Dzięki temu dystansowi – z łatwością uodpornisz cię na wszelkie reklamowe… pierdoły, płynące non-stop z main-streamowych ekranów i głośników – tylko po to, by nakłonić cię do całkowicie niepotrzebnych zakupów czegoś zbędnego (a czasem – wręcz niebezpiecznego).

* *

SUBSTANCJE ODŻYWCZE da się podzielić na 6 grup, z których aż trzy (tj. witaminy, składniki mineralne i woda) tworzą jedynie środowisko dla przemian. Pozostałe trzy grupy, o wiele istotniejsze, to:

– CUKRY (WĘGLOWODANY)
– TŁUSZCZE (LIPIDY)
– BIAŁKA

Opracowania dotyczące wszystkich tych grup – odnajdziesz właśnie tu, w menu 'Podstawy dietetyki’.

Zachęcam do lektury tego działu w formacie 'liniowym’, tj. do zapoznania się z artykułami kolejno, od góry do dołu. Tworząc ten nasz dietetyczny przewodnik – staraliśmy się… nadbudowywać dane. Jeśli więc zaczniesz od rozdz. 4 – może ci brakować niektórych informacji z rozdziałów poprzednich.

Zapraszam 🙂