Magazyn ZDROWIE od KUCHNI - ryhenka.com

Współpraca – Pacjenci i ich Bliscy

Nie jest to powszechna praktyka, by zwracać się do Pacjentów i ich Rodzin z propozycją współpracy lub współtworzenia portalu zdrowotnego. Mimo to – zdobywam się na ten krok.

Dlaczego?
Po pierwsze, w chwili, gdy piszę te słowa (14 lipca 2021) – magazyn RYHENKA | ZDROWIE od KUCHNI jest dopiero ‘in statu nascendi’ (w stadium narodzin). Póki co tworzę go sam, nie mając żadnej pomocy ‘z zewnątrz’. Właśnie dlatego proszę o pomoc Was i Wasze rodziny – a więc tych, dla których przeznaczony jest ten magazyn i którzy będą czerpać z niego największą pomoc.

Bez obawy – NIE chodzi o pieniądze. 🙂
Chodzi o pomoc w:

ROZPOWSZECHNIANIU wiedzy o istnieniu magazynu ryhenka, oraz we…
WSPÓŁTWORZENIU tej witryny.

Dlaczego jest to tak ważne?

Przeglądając internetowe portale zdrowotne i portale dietetyczne, z pewnością i Ty odnosisz wrażenie, że istnieją one równolegle – jedne odrębnie od drugich. Co prawda na portalach zdrowotnych zawsze istnieje dział ‘dieta’, a na portalach dietetycznych dział ‘zdrowie’, jednakże lektura zamieszczanych tam artykułów rozwiewa wszelkie wątpliwości:

Zarówno portale zdrowotne jak i dietetyczne – pozostają pod wpływem dietetyki ‘zamierzchłej’ (z 30-letnią bródką), a większość zamieszczanych tam porad jest albo zwykłym przedrukiem albo adaptacją identycznych porad z podobnych witryn. Zupełnie tak, jakby – dla nauki o żywieniu – czas zatrzymał się 30 lat temu.

Ostatecznie – chcąc dowiedzieć się czegoś o swojej chorobie i wspomaganiu jej leczenia żywieniem – jesteś skazana/skazany na bezmyślnie powielaną wiedzę dietetyczną, NIEAKTUALNĄ od 30 lat; wiedzę, która często SZKODZI zdrowiu Pacjentów (w szczególności – zdrowiu Pacjentów 'nowotworowych’).

Nie tylko TY; obecnie wszyscy INNI PACJENCI – również są na tę wiedzę skazani.

Chcę to zmienić.
Zmieńmy to wspólnie!

Magazyn RYHENKA | ZDROWIE od KUCHNI – powstał właśnie po to, abyś mogła/mógł odnaleźć AKTUALNĄ wiedzę na temat leczenia dietą i dietetycznego wspomagania leczenia Twojej choroby; Abyś Ty i wszyscy inni Pacjenci – mogli poznać najnowsze osiągnięcia dietetyki i dowiedzieć się w jak prosty i łatwy sposób mogą zadbać o swoje zdrowie – we własnej KUCHNI.

O jaką pomoc Was proszę:

Naszym celem jest popularyzacja wiedzy o prawdziwej dietetyce (nauce o LECZENIU ŻYWIENIEM) – propagowanie tej wiedzy wśród Lekarzy i Pacjentów. Chodzi więc o to, aby informacja o istnieniu naszej witryny dotarła do jak największej liczny z nich.

Przede wszystkim – ważne są media społecznościowe i to, by wyszukiwarki internetowe patrzyły na nas przychylnym okiem (tzw. SEO)

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Proszę – rozpowszechniaj informacje o stronie RYHENKA w swoich mediach społecznościowych – jeśli tylko możesz i jak często się da (facebook, instagram, twitter, tik-tok itp.). Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu – informuj o każdym nowym wpisie, jaki uznasz za ciekawy. Kliknięcie w ikonkę ‘udostępnij/share’ pod artykułem nic nie kosztuje, a – naprawdę (!) – bardzo, bardzo pomaga.
Z góry dziękuję. 🙂

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest specjalistą od social-marketingu lub choćby zna się na tym dość dobrze – proszę, poproś Ją/Jego w moim imieniu, by rozważył swoją pomóc. Być może nawet ‘zaopiekuje się’ mediami społecznościowymi magazynu RYHENKA
Z góry dziękuję 🙂

(Tu muszę się przyznać: jeśli chodzi o
social-media – mam ‘dwie lewe ręce’…)

SPECJALISTA SEO

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zna się na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (tzw. SEO) – proszę, zapytaj Ją/Jego w moim imieniu, czy odnajdzie czas by nam pomóc.
Z góry dziękuję :).

Tak naprawdę bardzo liczę właśnie na pomoc znawcy SEO, który – być może – odnajdzie się wśród Was. Nie musi być super-expertem; ważne, by naprawdę chciał nam pomóc w kwestii dotarcia do jak największej liczby Pacjentów (i Lekarzy).

Osobiście… – już od ładnych kilku lat mam w planach ‘podszkolenie’ się w tej dziedzinie, jednak coś mi mówi, że… SEO nie jest moją ‘dzieciną’ 🙂

Wolę ‘buszować w wiedzy’ i popularyzować ją dla Was.

STRONY INTERNETOWE

Jeśli posiadasz swoją stronę internetową lub posiada ją ktoś z Twojej Rodziny, z Twoich Bliskich lub Przyjaciół – poproś ich, by zamieścili tam link do magazynu RYHENKA. Zewnętrzne linki ‘do strony’ to dla wyszukiwarek ważna, wręcz kluczowa rzecz i BARDZO pomaga w rozpowszechnianiu treści.
Proszę… i z góry dziękuję :).

ZNAJOMI I INNI PACJENCI

Proszę – podziel się wiedzą o istnieniu magazynu ryhenka ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i – w szczególności – Z INNYMI PACJENTAMI. To właśnie dla Was – Pacjentów – jest nasza strona. Poproś, by przeczytali mój ‘List do Pacjentów’ i niniejszy artykuł o współpracy.
Z góry dziękuję :).

WSPÓŁTWÓRZ TREŚCI

Głównie myślę tu o dziale ‘PRZEPISY’.
Jeśli zdecydujesz się rozpocząć stosowanie diety pozbawionej białka zwierzęcego – szybko zaczniesz przygotowywać własne posiłki. W sieci są setki stron z przepisami kuchni VEGE / PLANT BASED (udostępnię do nich linki w zakładce ‘Przewodnik’), jednak – z uwagi na prawa autorskie – w naszym magazynie będziemy zamieszczać jedynie przepisy własne lub te, które udostępnicie nam Wy.

Jeśli i Ty i inni czytelnicy magazynu ryhenka wyślecie nam swoje kuchenne pomysły (z ładnym zdjęciem) – wkrótce zgromadzimy dużą bazę przepisów, z których będziemy mogli korzystać wszyscy.

Oczywiście każda inna inicjatywa też jest mile widziana; jeśli czujesz w sobie moc do współredagowania magazynu – zapraszam do nawiązania kontaktu.

PODZIEL SIĘ UWAGAMI

Jeśli masz pomysły, które – w Twojej opinii – podniosą atrakcyjność magazynu – nie wahaj się o tym napisać.

ryhenka@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
Ryszard Dziewulski